با عضويت دركانال رسمي مجله تنیس در تلگرام از آخرين اخبار و مسابقات مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down

مسابقات ITF juniors کنیا :

مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس,مسابقات ITF juniors کنیا

پيروزي تيم دوبل اميرمحمد ادبجو و تنيسبازي از رواندا و راهيابي به مرحله يك چهارم نهايي

و پيروزي تيم دوبل صدف صادق وزيري و تنيسبازي از لهستان در راند اول

مسابقات جايزه بزرگ، باشگاه تنيس انقلاب مشهد

مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس
۴ بازیکن راه یافته به نیمه نهایی

امروز از ساعت ۱۲ با سه بازی همزمان مرحله کوارتر فینال جایزه بزرگ مشهد (جام عالیس) آغاز شد.
در کورت شماره ۳ پویا فتحی جوان مازنی به مصاف حامد نواختی سید ۲ رقابت ها رفت. فتحی که در بازی دیروز و در ست سوم ۵-۱ از حریف عقب افتاده بود با بازگشتی عالی ۷-۵ حریف خود رو شکست داد و پا به این مسابقه گذاشت، اما در نهایت با شکست ۲-۰ از مسابقات کنار رفت.
همزمان در کورت شماره دو سعید درودی سید چهار مسابقات با شکست ۲-۰ علی علیزاده راهی نیمه نهایی رقابتها شد.
اما حساسترین و مهمترین بازی امروز در کورت شماره یک انجام شد.
جایی که محسن طاهری بخت اول مسابقات و شماره یک استان به مصاف ملی پوش اسبق و باسابقه و سید پنجم رقابتها مهدی حمایتکار رفت.
طاهری در دور اول با گلدن ست کردن حریف به راحتی به دور دوم رسید و بازهم با پیروزی ۲-۰ پا به کوارتر فینال گذاشت. از آنطرف حمایتکار که بیشتر از ۷ ماه از رقابت ها دور بود در اولین مسابقه با پیروزی ۶-۰ ،۶-۱ راهی مرحله دوم شد. در دور دوم حریف او بدلیل مصدومیت در بازی حاضر نشد، تا مربی درجه یک و مدرس فدراسیون کشور خود را در Q.F ببیند، تا ساعت ۱۲ امروز مجموعه انقلاب مشهد شاهد فینالی زود هنگام باشد. در این بازی مرد باتجربه و کهنه کار تنیس کشور با نمایشی خوب ست اول را ۶-۴ برد. اما در ست دوم انگار دکتر ۳۷ ساله تازه موتورش گرم شده بود!!! حمایتکار در ست دوم با نمایشی عالی ۶-۱ بازی رو برد و راهی سمی فینال شد.
و در آخرین بازی این مرحله که قرار بود ساعت ۱۴ در کورت شماره یک انجام شود، بدلیل مصدومیت نیما حیدریان سید ۳ مسابقات با اینکه نمایش خوبی در بازیهای قبلی به اجرا گذاشته بود انصراف داد، تا امیر اولیایی در سمی فینال رقیب حمایتکار شود.

جدایی جوکوویچ و بکر پس از سه سال طلایی

مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

نواک جوکوویچ، مرد شماره دو تنیس جهان، بعد از سه سال از بوریس بکر، مربی سرشناس خود، جدا شد.

این دو، همکاری خود را دقیقا در ماه دسامبر ۲۰۱۳ آغاز کردند و در این مدت جوکوویچ موفق به قهرمانی در ۶ گرنداسلم تنیس جهان شد.

این تنیس‌باز صرب، در این مدت به افتخارات مهم دیگری چون فتح اولین اوپن فرانسه هم دست یافت.

او پس از این جدایی در وب‌سایت اختصاصی، درباره همکاری موفق خود با بوریس بکر نوشت: "بعد از سه سال موفق، من و بوریس بکر توافق کردیم که به همکاری‌مان‌ پایان دهیم. ما با هم به تمام اهدافی که از ابتدای همکاری خود در نظر گرفته بودیم، دست یافتیم. می‌خواهم از او برای این همکاری تشکر کنم و همین طور بابت تعهد و روحیه همکاری‌اش. در حال حاضر برنامه‌های حرفه‌ای من معطوف به این است که کیفیت بازی‌ام را به یک سطح مناسب برسانم. همین طور می‌خواهم برای فصل جدید یک برنامه‌ مناسب طراحی کنم و اهدافی تازه را برای خودم ترسیم کنم."

جوکوویچ بیست و نه ساله در شرایطی از مربی چهل و نه ساله‌اش جدا می‌شود که بعد از ۱۲۲ هفته صدرنشینی در دنیای تنیس مردان، به‌تازگی به رده دوم این فهرست سقوط کرده. این اتفاق حدود یک ماه پیش به دنبال شکست جوکوویچ از اندی ماری در فینال تور جهانی تنیس روی داد.

این شکست البته اولین ناکامی بزرگ جوکوویچ در مسابقات تنیس امسال نبود. او پیش‌تر در دور سوم ویمبلدون حذف شد و در المپیک ۲۰۱۶ در همان دور اول شکست خورد و کنار رفت. در تورنمنت اوپن آمریکا هم دست جوکوویچ از قهرمانی کوتاه ماند و در فینال از استن واورینکای سوئیسی شکست خورد. نوار ناکامی‌های «نوله» تا ماه نوامبر هم ادامه یافت و او با وجود این که می‌دانست با شکست برابر اندی ماری، جایگاه نخست تنیس جهان را از دست می‌دهد، در لندن در فینال تور جهانی تنیس باخت تا سال ۲۰۱۶ را با تلخ‌کامی به پایان ببرد.

همکاری نواک جوکوویچ و بوریس بکر در سه سال گذشته به اندازه‌ای موفق بود که بکر به نماد نسل تازه مربیان تنیس جهان بدل شد.

مربیانی که به آنها لقب «سوپر مربی» داده‌اند؛ کسانی که در واقع پیش‌تر از بزرگان تاریخ تنیس بوده‌اند.
اگر ایوان لندل با اندی ماری پیش‌گامان این تجربه موفق محسوب می‌شوند، زوج جوکوویچ و بوریس بکر، به هرگونه شک و شبهه درباره این فرمول جدید پیروزی، پایان دادند و موجی نو در دنیای تنیس به راه انداختند. موجی که کادر فنی بیشتر تنیس‌بازان نامدار را متحول کرد.

راجر فدرر استفان ادبرگ را برگزید. مایکل چانگ هدایت کی نیشی‌کوری را برعهده گرفت. گوران ایوانیسوویچ به کادر فنی مارین چیلیچ پیوست و میلوش رائونیچ با جان مک‌انرو آمریکایی شروع به کار کرد. در این بین اما همکاری جوکوویچ و بوریس بکر بیش از سایرین موفق و نتیجه‌بخش بود.

بکر در شرایطی هدایت جوکوویچ را در دست گرفت که این تنیس‌باز از وضعیت آرمانی فاصله داشت و در چهار فینال از پنج گرنداسلم قبلی شکست خورده بود.
اولین تجربه این دو البته موفق نبود و جوکوویچ در اوپن استرالیا در یک‌چهارم نهایی با شکست برابر استن واورینکا از تورنمنت خارج شد.

این وضعیت اما بعد با قهرمانی در ویمبلدون ۲۰۱۴ کاملاً تغییر کرد و جادوی بکر- جوکوویچ با فتح پیاپی جام‌ها، چشم طرفداران دنیای تنیس را خیره کرد.

قهرمانی مسابقات جایزه بزرگ خلیل کسا ئی به حمید رضا نداف رسید

قهرمانی مسابقات جایزه بزرگ خلیل کسا ئی به حمید رضا نداف رسید

مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

در حالی رقابت های جایزه بزرگ تنیس آقایان به مدت یک هفته و به میزبانی باشگاه پرواز اصفهان برگزار شد که حمید رضا نداف از اصفهان موفق شد با شکست حریف قمی خود عنوان قهرمانی را از آن خود کند.
در دیدار پایانی رقابت ها که شب گذشته با حضور چشم گیر تماشاچیان در باشگاه پرواز اصفهان برگزار شد، حمید رضا نداف از اصفهان با پیروزی ( ۱-۶ و ۲-۶ ) مقابل امیر حسین بادی از قم قهرمان بخش انفرادی مسابقات جایزه بزرگ ١۵٠٠ امتیازی تنیس آقایان یادواره ” خلیل کسایی” شد. امیر حسین بادی نائب قهرمان شد و حسام یزدی و البرز اخوان نیز مشترکا سوم شدند.
همچنین در بخش دو نفره نیز با انصراف تیم حمید رضا نداف – امیر علی صدقی نسب زوج محمد کارگران و مهدی سوری قهرمان شدند.
رقابت های جایزه بزرگ آقایان از ۲۰ شهریور ماه آغاز و شب گذشته با برگزاری دیدارهای فینال و اهدا ء مبلغ ۱۶ میلیون تومان به عنوان جایزه نقدی به نفرات برتر به پایان رسید.

آندره آغاسی:‌ من و نیک هردو روحیه طغیانگری داریم!

مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس,آغاسی

آغاسی نیز همانند کیرگیوس استرالیایی در دوران جوانیش بسیار سرکش و یاغی بود. او نیز همیشه اهل بحث و جدل بود و به ظاهر از تنیس متنفر، اما جزو بازیکنان مطرح تنیس جهان بود.
قهرمان 8 گرنداسلم جهان معتقدست یک تفاوت قابل توجه میان آن دو وجود دارد:‌ "در حالیکه من بسیاری از تورنمنت هایم را باختم و از لحاظ روحی آشفته بودم، نیک اعتماد به نفس بهتری نسبت به من دارد و همین باعث می شود توانایی هایش را بهتر نشان دهد. او بسیار توانمند است و می تواند به اوج برسد‌،‌ اما روحیه صادقانه ی او باعث ایجاد حواشی برایش می شود.

معضل عدم تماشاچی در چین!

مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس,چین

عدم حضور جمعیت تماشاچی در مسابقات تنیس در چین، موضوع جدیدی نیست، اما این موضوع در استادیوم تقریبا خالی از تماشاچی زمین شماره 1 تورنمنت Chengdu در مسابقه بین ویکتور ترویکی و کسپر روود که روز اول اکتبر برگزار شد،‌ بسیار به چشم آمد. در واقع تنها 10 نفر در استادیوم حضور داشتند.
چنگدو بیش از 10 میلیون جمعیت دارد و برای چنین تورنمنتی با امکانات مختلف عدم حضور تماشاچی معضلی شده است. این ورزشگاه یک زمین مرکزی با 6000 صندلی و دو زمین جانبی با 2000 صندلی دارد و در کل 20 زمین هاردکورت و 12 زمین سرپوشیده دارد.
معضل عدم تماشاچی در چین و مالزی مدتیست که فکر برگزار کنندگان تورنمنت و مسئولین این ورزشگاه ها را به خود مشغول کرده است.

چهره نه چندان قابل اطمینان وادا بعد از هک شدن!

چهره نه چندان قابل اطمینان وادا بعد از هک شدن!

مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس,وادا

چندی پیش وبسایت WADA (آژانس ضد دوپینگ دنیا) توسط گروهی از هکرهای روسی هک شد. آنها به مرور مدارکی از ورزشکاران مطرح دنیا به خصوص آمریکایی ها منتشر کردند که نشان می دهد،‌ بسیاری از ورزشکاران همچون ماریا شاراپووا از داروهای ممنوعه استفاده می کنند و وادا از آنها مطلع است. اما این سخت گیری ها و محرومیت ها فقط شامل حال ماشا و دیگر ورزشکاران روس شده است.
به عنوان مثال در مدارک پزشکی ژیمیناست آمریکایی، سیمونه بایلز، مصرف داروی ریتالین را بخاطر بیش فعالی، از دوران کودکی ذکر شده است. در حالیکه این دارو در لیست داروهای ممنوعه وادا قرار دارد.
علاوه بر آن مدارکی بر علیه سرنا و ونوس ویلیامز نیز منتشر شد. پرونده پزشکی سرنا نشان می دهد که او از داروهای ضد التهابی ممنوعه جهت بهبود آسیب دیدگی هایش استفاده می کند.
وادا که در ابتدا این حرکت هکر ها را به شدت کاری نادرست خواند و اعلام کرد که قانون را در مورد همه ورزشکاران جهان به طور یکسان اجرا می کنند،‌ بعد از منتشر شدن پرونده های فوق اعلام کرد از داروهای مصرفی ورزشکاران مطلع است و مجوز استفاده از آن داروها را بخاطر شرایط ویژه آن ها تایید کرده است و هکرهای روس نمی توانند با این کارها، اتهام وادا به تعدادی از ورزشکاران روس قبل از المپیک و همینطور ماریا شاراپووا در زیر سوال ببرند و از دوران محرومیت آنها بکاهند.
برخی صاحب نظران مدعی هستند که وادا به خاطر اختلافات سیاسی این روزهای آمریکا و روسیه، با برنامه هایی از پیش تعیین شده ورزشکاران روس من جمله ماریا شاراپووا را به دوپینگ متهم کرده است. آنها معتقدند درست است که ماشا در مورد ننوشتن اسم داروی مصرفیش، ملدنیوم در لیست پرونده پزشکی خود کوتاهی کرده است،‌ اما این دلیلش نا آگاهی وی از قانون جدید وادا در مورد این دارو (که از ابتدای سال 2016 وادا آن را ممنوع اعلام کرد) بوده است، و با توجه به اینکه ماشا تحت نظر پزشک به دلیل عارضه های قلبی عروقی از کودکی ملدنیوم مصرف می کرده است، این عدم اطلاع رسانی حتی اگر به عمد هم بوده باشد جریمه اش 2 سال محرومیت نیست.
جهت یاداوری، ماشا بعد از اعتراض به حکم محرومیت دو ساله از سوی وادا، به دیوان عالی ورزش اعتراض کرد. اما همچنان دادگاه وی هربار چندماه به تعویق می افتد. برخی معتقدند دادگاه وی که طبق آخرین اعلام در ماه اکتبر برگزار می شود، وی را تبرعه خواهد کرد و اجازه حضور در میادین را از ابتدای سال 2017 به او خواهد داد.

با حکم علیرضا لطفیان، دبیر هیئت تنیس مازندران منصوب شد.

مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس: طی حکمی از سوی علیرضا لطفیان رییس هیئت تنیس مازندران، محمد نادری به عنوان دبیر هیئت منصوب شد که در این حکم آمده است:
جناب آقای محمد نادری
با سلام و ارزوی سلامتی
با توجه به توانایی و شایستگی که در شما سراغ دارم، شما را به سمت دبیر هیئت تنیس استان مازندران منصوب می نمایم. امیدوارم با توکل به خداوند منان در پیشرفت تنیس استان موفق باشید.
علیرضا لطفیان
رییس هیئت تنیس مازندران

غزاله ترکمن قهرمان رقابت های جایزه بزرگ بانوان شد

غزاله ترکمن قهرمان رقابت های جایزه بزرگ بانوان شد

مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس,غزاله ترکمن

رقابت های جایزه بزرگ تنیس بانوان با جایزه 8 میلیون تومانی به مدت یک هفته به میزبانی خانه تنیس ملل اصفهان برگزار شد و در پایان غزاله ترکمن موفق شد با پیروزی مقابل حریف خود عنوان قهرمانی این دوره را از آن خود کند.
در فینال بخش انفرادی مسابقات غزاله ترکمن با نتیجه (۰-۶ و ۱-۶) مقابل جاسمین خوشابه به برتری رسید و جام قهرمانی را از آن خود کرد. کیمیا اسبقی پور و سارا آزاد دوست نیز مشترکا سوم شدند.
در جدول اصلی رقابت ها ۳۲ بازیکن از استان های تهران، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، قزوین، فارس، کرمان، آذربایجان شرقی، یزد و البرز حضور داشتند. منبع:‌فدراسیون

شروع ساخت فیلم ''Borg vs McEnroe''

مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس,شروع ساخت فیلم ''Borg vs McEnroe''

در حالی ساخت فیلم "بورگ دربرابر مک انرو" با موضوع رقابت این دو بازیکن نامدار تنیس سال های 1970 و اوایل 1980، آغاز شده است که ازین دو بازیکن به عنوان شخصیت های اصلی فیلم هیچ مشاوره ای گرفته نشده است.
مک انروی 57 ساله معترضانه می گوید:‌ "با توجه به اینکه هیچ یک از عوامل فیلم تا به حال نه با من و نه با بورگ تماس نگرفته اند و نمی دانیم که اطلاعاتشان در مورد ما کامل و صحیح است یا خیر، امیدوارم فیلم خوبی از آب در آید، تا به حال که هیچ فیلم هیجان انگیزی با موضوع تنیس ندیده ایم. خوشبختانه بازیگران خوبی برای این دو نقش انتخاب شده اند که از بازی شان خوشم می آید و امید دارم با وجود آنها فیلم جذابی ساخته شود".
قرارست Shia LaBeouf و Sverrir Gudnason به ترتیب در نقش جان مک انرو و بیورن بورگ نقش آفرینی کنند.

صفحه1 از7

درباره ما

مجله تنیس ایران بعنوان اولین مجله تخصصی این ورزش با قدمت 50 ساله در ایران در همین راستا و برای گسترش این ورزش فعالیت خود را آغاز نموده است. افتخار می کنیم که تمامی بزرگان تنیس ایران با ما همراه هستند و این جریان را ستودند. این نشریه متعلق به هیچ گروه و جریانی نیست و همیشه درهای مجله به روی علاقمندان و اهالی تنیس ایران باز است.

لینک های مفید

بازگشت به بالا