با عضويت دركانال رسمي مجله تنیس در تلگرام از آخرين اخبار و مسابقات مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down

داوران ایرانی ۳ نشان ارزشمند سفید سرداوری را کسب کردند

Tennis Judges,مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

دوره داوری و سرداوری نشان سفید به مدت ۴ روز در کویت برگزار شد و در نهایت نمایندگان کشورمان موفق شدند با طی کردن موفق این دوره نشان سفید سرداوری را کسب کنند. در این دوره نمایندگانی از کشورهای عربستان، کویت، مصر، سریلانکا، هند، تونس، یمن، عراق، قزاقستان، چین ، قطر و ایران حضور داشتند.
در پایان این دوره مسیح صلاح، امین مهدویان و علی تهرانی با طی کردن موفق این دوره نشان سفید سرداوری را بدست آوردند. مسیح صلاح و امین مهدویان پیش از این موفق به کسب نشان سفید داوری صندلی شده بودند.
یاد آور می شود: تدریس این دوره بر عهده کارلوس راموس از پرتغال و ماریانا بلوویچ از صربستان داوران نشان طلا فدراسیون جهانی بود.

مسابقات زیر 13 سال غرب آسیا؛ کسب مقام سوم دونفره دختران و پسران ایران

West Asian U 13 Championship,مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس: سومین روز هفته دوم مسابقات نوجوانان زیر ١٣ سال غرب آسیا برگزار شد و در بخش دونفره تیم های پسران و دختران کشورمان با شکست در مقابل تیم های سوریه و لبنان به مقام سوم این مسابقات دست یافتند. در بخش انفرادی پسران سهراب دکمه چین با شکست دو بر صفر در برابر سید یک مسابقات از اردن از رسیدن به فینال باز ماند، علی یزدانی با نتیجه دو بر صفر در جدول رتبه بندی بر حریف عراقی خود پیروز شد.
در بخش دختران نیز مشکات الزهراء صفی در برابر حریف اردنی خودش با نتیجه دو برصفر شکست خورد و از رسیدن به فینال باز ماند. ملینا مهرانی در برابر حریف لبنانی با نتیجه دو بر صفر در جدول رتبه بندی بازی خود را واگذار کرد.
این مسابقات از ۸ لغایت ۱۹ آبان ماه به میزبانی اردن برگزار شد و بازیکنان کشورمان با ترکیب سهراب دکمه چین، علی یزدانی، مشکات الزهراء صفی و ملینا مهرانی در این مسابقات شرکت کردند.
یاد آور می شود: سرپرستی این تیم بر عهده فرشاد صفتی است و فرشید زیدی نیز به عنوان سرمربی بازیکنان تنیس کشورمان را همراهی می کند.

برگزاری ششمین دوره رقابت های بین المللی تنیس پیشکسوتان در جزیره کیش

ite seniors kish,مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

ششمین دوره رقابت های بین المللی تنیس پیشکسوتان از ۱۳ لغایت ۱۷ دی ماه در مجموعه ورزشی المپیک کیش برگزار می شود.
شرکت کنندگان در رده های سنی بالای ۳۵ سال، ۴۰ ، ۴۵ ، ۵۰ ، ۵۵ و ۶۰ سال در بخش آقایان و در رده های سنی بالای ۳۵ و ۴۵ سال در بخش بانوان به مصاف یکدیگر می روند.
همچنین این مسابقات در بخش دو نفره نیز در رده های سنی ۳۵ ، ۴۵ و ۵۵ سال در بخش آقایان و در رده سنی بالای ۳۵ سال بانوان برگزار می شود.

نام سرنا ویلیامز در بین 25 بانویی که دنیا را تغییر داده اند

Serena Williams among the 25 women who changed the World,مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

مجله آمریکایی People نام سرنا را بخاطر روحیه جنگجویانه ی وی در داخل و خارج از زمین،‌ در بین 25 بانویی که دنیا را تغییر داده اند، قرار داد. او از همان کودکی، از وقتی پدرش ریچارد برای هرچه قوی تر ساختن روحیه دخترش، از بچه ها می خواست که به دخترش توهین کنند، با توهین های نژادپرستانه کنار آمد.
همچنین این مجله ثبات، انگیزه و قدرت ذهن سرنا را که حدود دو دهه جایگاه خود را به عنوان یک بازیکن تراز اول در دنیای تنیس نگاه داشته است،‌ تمجید و تحسین کرد. سرنا می گوید:‌ "اگر شما کاری انجام دهید ولی نتیجه نگیرید،‌ شکست نخورده اید،‌ این یک موفقیت محسوب می شود".
این بانوی تنیس باز که در حال حاضر رتبه دوم تنیس جهان را دارد،‌ به زودی دو زمین تنیس،‌ به نام خواهر ناتنی اش Yetunde Price که سال 2003 توسط یک باند تبهکار کشته شد،‌ افتتاح می کند.

4 تورنمنت 750 امتیازی در سال 2019

Basel aims to be an ATP 750 Event,مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

مدیر تورنمنت 500 امتیازی اپن سوئیس در بازل، از احتمال بسیار زیاد 750 امتیازی شدن این تور و سه تورنمنت دیگر همچون پکن، ‌دبی، و روتردام در سال 2019 خبر داد. وی گفت:‌ "در واقع هدف مان اینست که همچون تورهای مسترز، ‌4 تور 750 امتیازی نیز داشته باشیم".
علاوه بر این او از حضور نادال،‌ فدرر، نیشیکوری و واورینکا در تور بازل 2017 خبر داد. وی گفت: "امسال قرارداد 3 ساله ما با نادال برای حضور دراین تورنمنت تمام شد،‌ او سال 2014 و 2015 نیز در مسابقات شرکت کرده بود. بابت هرسال 500 هزار یورو به رافا پرداخت کردیم.
برای جذب فدرر مبلغ بیشتری هرساله می پردازیم. این روند کار همه تورنمنت هاست. برای جذب بازیکنان بزرگ و ارتقای تور باید متناسب با سطح بازیکن هزینه کرد. امسال نیشیکوری را جایگزین کرگیوس کردیم. سال آینده نیز از نسل بعدی ستاره های تنیس همچون ستورف،‌ تامیک، فریتز،‌ کوریک و ... نیز دعوت به حضور خواهیم کرد".

حمله

مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

پیشنهادات اولیه:

در ورزش پادل کسب هر امتیاز گامی به سوی موفقیت است. زمان تعیین امتیاز پس از بازگرداندن توپ توسط حریف است این حرکت را میتوان کسب امتیاز نامید.
عمق مطمئن توپ ها و مکان برخورد اهمیت دارند. البته نزدیکترین مکان نسبت به دیوار ایده آل است. عملکرد مناسب یار ما در منطقه ی خود ادامه ی بازی را به دنبال خواهد داشت. در رابطه با سرعت توپ تمایل به سمت بازی سریع و محکم می باشد. اما این روش همیشه کار ساز نیست و باید توجه داشت که کاهش شدت توپ، یعنی بازی آرام ولی عمیق، کاری دشوار است. لازم به ذکر است این نوع بازی نیازمند حرکتی بزرگ، تکنیکی قابل اجرا و کنترل است. اگر سرعت ها به درستی ترکیب شوند تغییرات ریتم بازی با موفقیت انجام خواهد شد.
خطاهای غیرعمدی ناشی از اشتباهات خود بازیکن هستند که در آن ها عوامل بیرونی یعنی (سرعت، زاویه، اثر توپ، موقعیت حریف ها) دخالتی ندارد. در صورتی که تعداد این خطا ها زیاد شود باید دلایل آن ارزیابی شود و هرچه سریع تر راه حلی اتخاذ شود. تصحیح نکردن به موقع آن ها می تواند باعث از دست دادن امتیازهای زیادی شود.
به طور کلی در این خطاها یک سری عوامل همچون خطای ضربه ی بازیکن، حرکت کم داخل زمین، حالت بد جسمی، یا کمبود استراتژی دیده می شوند.

سوالات مورد تامل: چه نوع بازیکنی هستی؟ ثابت قدم یا بی قاعده؟
جهت کسب امتیاز مستقیم، عادت به بازی با جای خالی ها داری؟
متوجه تعداد خطاهای غیرعمدی مرتکب شده در هر ست هستی؟

مثال هایی از سرعت های مختلف توپ پس از زدن ضربه بر اساس سرعت توپ:

- در صورتی که توپ محکم و یا با سرعت بیاید، توصیه مبتنی بر مسدود کردن توپ است.
-زمانی که توپ هم سطح یا با اثر کوتاه می آید، زیرسطح تور آن را رویه راکت به سمت بالا به آرامی باز می کنیم.
( در هیچ یک از دو مورد ذکر شده ضربه با نیروی زیاد یا برد دو برابر توصیه نمی شود که در این صورت توپ را با اثر کوتاه تر بر می گرداند.)

سوالات مورد تامل: واکنش شما پس از مواجهه با توپ محکم حریف چیست؟ آن را مسدود خواهی کرد یا تلاش به برگرداندن توپ با قدرت بیشتری داری؟
وقتی توپ پرتاپ شده از زیر سطح تور می آید چکار می کنی؟

به طور کلی، برای ریسک نکردن بیش از حد، توپ باید از مرکز زمین قبل از پرتاب شدن به زمین حریف عبور کند. همچنین توصیه می شود که توپ از بالای سطح تور با یک حاشیه ی خاص گذر کند.
شکل دیگر بازی این است که امتیازها در تور کسب شوند. دفاع تور در یک مزیت مکانی نسبت به حریف های ماست و یاری که زمان بیشتری در جلوی تور باشد امتیازهای بیشتری کسب می کند.

Ball speed indicator tennis magazine,مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

تست CPR به تجهیزات مختلفی از جمله وسیله ای که توپ را با سرعت مشخصی پرتاپ کند و نیز وسیله ای به نام Sestee که در شکل زیر مشاهده می کنید نیاز دارد.

Ball speed indicator tennis magazine ir,مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

وارد جزئیات محاسبات نمی شویم،‌ اما همین قدر بدانید که Sestee از تکنولوژی لیزر در دو باکس خود استفاده می کند که می توانند خط سیر پرتابی توپ را بازسازی و سرعت آن را اندازه گیری کنند. توپ از دستگاه پرتاب کننده با سرعت 30 میلی بر ثانیه و زاویه 16 درجه بدون هیچ چرخشی پرتاب می شود.

راجر فدرر با ارزش ترین ورزشکار جهان از دیدگاه برندها !

Roger Federer is the World,مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

سال 2016،‌ برای بازیکن تنیس تراز اول سوئیسی چندان مطلوب نبود، ‌اما راجر همچنان در بخش مارکتینگ تنیس یک گارانتی محسوب می شود.
طبق لیستی که Forbes ارائه داد،‌ از دید 40 برند ورزشی برتر و مطرح جهان، راجر فدرر بهترین ورزشکار است. درآمد تبلیغاتی او طی یک سال 37 میلیون دلار بوده است، یعنی مبلغی بیش از متوسط درامد تبلیغاتی 10 ورزشکار برتر جهان در همین ورزش!
در لیستی که فوربس ارائه کرده است، لبرون جیمز (34 میلیون دلار)،‌ فیل مایکلسون (28 میلیون دلار)،‌ یوسین بولت (25 میلیون دلار)، تایگر وود (23میلیون دلار)، و کریستین رونالدو (19 میلیون دلار) به ترتیب بعد از راجر قرار دارند.

به گفته ی فوربس هر وقت صحبت از پول و ورزش در میان است،‌ نام فدرر در صدر قرار می گیرد. در لیست پردرامدترین ورزشکار جهان سال 2016 نیز او با 67.8 میلیون دلار رتبه چهارم را از آن خود کرده بود. این بازیکن تنیس 34 ساله 10 اسپانسر دارد،‌ که مهم ترین آنها نایک،‌ ویلسون،‌ رولکس،‌ مرسدس بنز،‌ کمپانی بانک Credit Suisse و Moët & Chandon می باشند.

ماری،‌ فدرر،‌ دل پوترو و برادران برایان جزو برندگان جوایز ATP سال 2016

2016 ATP World Tour Awards,مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

مارادونا نیز یکی از تماشاچیان ویژه این مسابقه بود که با تمام وجود کشورش را تشویق می کرد. وقتی از دل پوترو در مورد تاثیر حضور هموطن فوتبالیستش پرسیدند، پاسخ داد:‌ "مارادونا؟‌ او راکت مرا دارد،‌ وقتی آسیب دیدگی ام بهبود یافت مرا دید و گفت چرا امسال بازی را شروع نمی کنی؟ او برای برگشت به میادین به من انگیزه داد."در حالیکه جایزه رنک 1 سال با قهرمانی اندی ماری در تور فینال مردان به وی اهدا شد،‌ فدرر جایزه پهلوانی Stefan Edberg را برای دوازدهمین بار و جایزه محبوب ترین بازیکن تنیس منتخب هواداران را برای چهاردهمین سال متوالی، از آن خود کرد. از سال 2003 تا کنون، فدرر رکورد 33 جایزه ATP را از آن خود کرده است.
برادران برایان نیز جایزه محبوب ترین بازیکنان دبل از دید هواداران را برای دوازدهمین سال متوالی کسب کردند.
جایزه بازیکنی که دوباره به اوج بازگشته است هم به خوان مارتین دل پوتروی آرژانتینی تعلق گرفت تا وی در کنار سرگی بروگورا و تامی هاس تنها بازیکنانی باشند که دوبار تا به حال این جایزه را به دست آوردند.
لوکاس پویل و تیلور فریتز 19 ساله نیز به ترتیب جایزه ستاره آینده و جوانترین بازیکن در بین 100 رنک برتر ATP ‌را از آن خود کردند.
جایزه بشردوستانه Arthur Ashe هم به خاطر تاسیس موسسه خیریه به مارین چلیچ رسید و ماگنوس نورمن، مربی استن واورینکا، برنده اولین جایزه بهترین مربی سال ATP شد.

دل پوترو با انگشتی شکسته، قهرمانی دیویس کاپ را از چنگ کرواسی در آورد

Del Potro,مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

در حالیکه در فینال مسابقات جهانی دیویس کاپ سال 2016،‌ تیم های آرژانتین و کرواسی 2-2 مساوی بودند،‌ بازی آخر که بین ایوو کارلوویچ از کرواسی و فدریکو دلبونیس از آرژانتین انجام می شد، با نتیجه ی 3 بر صفر به پایان رسید و به این ترتیب جام قهرمانی دیویس کاپ برای اولین بار به کشور آرژانتین که پیش ازین 4 بار (1981، 2006، 2008، 2011) طعم نائب قهرمانی دیویسکاپ را چشیده بود،‌ رسید.
از مسابقات حساس و بسیار هیجان انگیز این فینال، رقابت انفرادی مارین چلیچ از کرواسی و خوان مارتین دل پوترو از آرژانتین بود.‌ این بازی در شرایطی آغاز شد که کرواسی 2 بر 1 از آرژانتین جلو بود و تنها به یک امتیاز دیگر، یعنی برد چلیچ مقابل دل پوترو، برای قهرمانی نیاز داشت. در حالیکه چلیچ در این بازی دو بر صفر پیش افتاده بود و کشورش تنها یک ست تا قهرمانی فاصله داشت، در کمال ناباوری همگان دل پوترو به بازی بازگشت و در ست پنجم بازی را سه بر دو به نفع خودش تمام کرد و امتیازات تیم های دو کشور را به تساوی 2-2 کشاند. به این ترتیب بازی آخر مابین دلبونیس و کارلوویچ، تعیین کننده قهرمان جهان بود.
دل پوتر طی مصاحبه ی بعد از بازی گفت:‌ "در ست سوم چلیچ خسته شد و همین باعث شد همه چیز عوض شود،‌ تصمیم گرفتم از موقعیت استفاده کنم،‌ تشویق تماشاچیان نیز به من روحیه داد تا روند بازی را تغییر دهم. من کلا آدم مثبت اندیشی هستم. از لحاظ احساسی بهترین مسابقه ی زندگیم بود، ‌هیچ گاه آن را فراموش نمی کنم. در ست پنجم،‌ انگشت کوچک دست چپم شکست. اما مهم نبود،‌ تنها موضوعی که به آن فکر می کردم، برد بود. دیویس کاپ همین است".

Del Potro tennis magazine,مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

مارادونا نیز یکی از تماشاچیان ویژه این مسابقه بود که با تمام وجود کشورش را تشویق می کرد. وقتی از دل پوترو در مورد تاثیر حضور هموطن فوتبالیستش پرسیدند، پاسخ داد:‌ "مارادونا؟‌ او راکت مرا دارد،‌ وقتی آسیب دیدگی ام بهبود یافت مرا دید و گفت چرا امسال بازی را شروع نمی کنی؟ او برای برگشت به میادین به من انگیزه داد."

اندی ماری به عنوان بزرگترین ورزشکار بریتانیا انتخاب شد

Andy Murray voted as the greatest ever British sportsman,مجله تنیس,تنیس,اشتراک مجله تنیس,ماهنامه تنیس,اخبار تنیس,مسابقات تنیس

در سیستم نظرسنجی که توسط ESPN انگلیس به مدت 24 ساعت برگزار شد، ‌اندی ماری 29 ساله که مدت کوتاهیست برای اولین بار بازیکن تراز اول تنیس جهان شده است،‌ با 54 درصد آرا به عنوان بزرگترین ورزشکار بریتانیا انتخاب شد.
بابی چارلتون، اسطوره منچستر یونایتد، با 10 درصد آرا و استیو ردگریو، قهرمان سابق قایقرانی بریتانیا با 9 در صد آرا به ترتیب بعد از اندی در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
اندی که محبوبیت بسیاری در بین بریتانیایی ها به دست آورده است، قهرمانی 3 گرنداسلم (ویمبلدون 2013 و 2016، یو اس اپن 2012 را در کارنامه خود دارد. او 5 بار در اپن استرالیا و یک بار در رولندگروس 2016 نائب قهرمان شد. اندی بیست و ششمین بازیکن تنیس جهان و اولین بازیکن تنیس بریتانیاست که رنک 1 را از آن خود کرده است.
سال گذشته نیز بریتانیا به حضور اندی توانست بعد از 79 سال جام قهرمانی دیویس کاپ را ببرد.
یاداور می شود،‌ اندی ماری در پایان مسابقات فینال مردان جهان 2016، پس از غلبه بر نواک جکوویچ در فینال و کسب عنوان قهرمانی این مسابقات برای اولین بار، توانست با اختلاف امتیاز کمی نسبت به جکوویچ رنک 1 تنیس سال 2016 را که مدت ها در اختیار جکوویچ بود، از آن خود کند.

نام 26 بازیکن تنیس که از سال 1973 به بعد رنک 1 را تجربه کرده اند:‌

THE NUMBER ONES
Player Date Reached Age Tot. Weeks
Andy Murray (GBR)
7 November 2016 29 1
Novak Djokovic (SRB)
4 July 2011 24 223
Rafael Nadal (ESP)
18 August 2008 22 141
Roger Federer (SUI)
2 February 2004 22 302
Andy Roddick (USA)
3 November 2003 21 13
Juan Carlos Ferrero (ESP)
8 September 2003 23 8
Lleyton Hewitt (AUS)
19 November 2001 20 80
Gustavo Kuerten (BRA)
4 December 2000 24 43
Marat Safin (RUS)
20 November 2000 20 9
Patrick Rafter (AUS)
26 July 1999 26 1
Yevgeny Kafelnikov (RUS)
3 May 1999 25 6
Carlos Moya (ESP)
15 March 1999 22 2
Marcelo Rios (CHI)
30 March 1998 22 6
Thomas Muster (AUT)
12 February 1996 28 6
Andre Agassi (USA)
10 April 1995 24 101
Pete Sampras (USA)
12 April 1993 21 286
Jim Courier (USA)
10 February 1992 21 58
Boris Becker (GER)
28 January 1991 23 12
Stefan Edberg (SWE)
13 August 1990 24 72
Mats Wilander (SWE)
12 September 1988 24 20
Ivan Lendl (CZE)
28 February 1983 22 270
John McEnroe (USA)
3 March 1980 21 170
Bjorn Borg (SWE)
23 August 1977 21 109
Jimmy Connors (USA)
29 July 1974 21 268
John Newcombe (AUS)
3 June 1974 30 8
Ilie Nastase (ROM)
23 August 1973 27 40

نام 14 کشوری که بازیکن تنیس آنها به رنک 1 دست یافته است:

Country No. Players
United States 6 Connors, McEnroe, Courier, Sampras, Agassi, Roddick
Australia 3 Newcombe, Rafter, Hewitt
Spain 3 Moya, Ferrero, Nadal
Sweden 3 Borg, Wilander, Edberg
Russia 2 Kafelnikov, Safin
Austria 1 Muster
Brazil 1 Kuerten
Chile 1 Rios
Czech Republic 1 Lendl
Germany 1 Becker
Great Britain 1 Murray
Romania 1 Nastase
Serbia 1 Djokovic
Switzerland 1 Federer

صفحه1 از9

درباره ما

مجله تنیس ایران بعنوان اولین مجله تخصصی این ورزش با قدمت 50 ساله در ایران در همین راستا و برای گسترش این ورزش فعالیت خود را آغاز نموده است. افتخار می کنیم که تمامی بزرگان تنیس ایران با ما همراه هستند و این جریان را ستودند. این نشریه متعلق به هیچ گروه و جریانی نیست و همیشه درهای مجله به روی علاقمندان و اهالی تنیس ایران باز است.

لینک های مفید

بازگشت به بالا